Farní pouť 8.května do Želiva, na Křemešník, do Jihlavy.

8. května tradičně vyjíždíme s farností na pouť. Tentokráte byl náš směr do kraje Vysočina. Nejprve jsme navštívili Želivský klášter, dozvěděli se něco o tomto Údolí štěstí, mohli celebrovat mši svatou v klášterním kostele Narození P. Marie. Během návštěvy klášterní expozice jsme shlédli vzácné exponáty, dověděli se něco o internaci biskupů a kněží v 50 letech komunistické perzekuce. Po té jsme společně poobědvali v klášterní jídelně a odebrali se na poutní místo v krásné přírodě horu Křeměšník ( 766m.nad mořem) u Pelhřimova. Prohlédli jsme si poutní areál : kostel, poutní pramen, křížovou cestu. Také jsme se tam společně pomodlili Korunku k Božímu milosrdenství. Zavěřečné zastavení naší poutě bylo v Jihlavě. Průvodcem nám byl pan ing. Zach, jihlavský patriot,varhaník. Uvedl nás do historie města Jihlavy, zvláště do období dolování stříbra. Také nám ukázal cennosti Jakubského kostela a navíc nám jako jakubský varhaník zazpíval a zahrál loretánské litanie k Panně Marii.  Tím jsme poděkovali Pánu Bohu za pěknou a událostmi nabytou pouť.

P. Jan Klíma

Navštivte na více fotek fotoalbum farnosti.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.