Zveme vás na Noc kostelů – do Rosic a dalších stovek chrámů

Letos poprvé se rosická farnost připojuje k Noci kostelů, akci, která otevře dveře cca 1100 kostelů po celé republice široké veřejnosti. Dějištěm bude přirozeně kostel svatého Martina – prostor, který nejenže po staletí slouží jako centrum duchovního života místních křesťanů, ale má i svoji vysokou historickou a estetickou hodnotu. Program bude následující: 18.00 Mše svatá 19.00 Komentovaná prohlídka s výkladem k přítomným sakrálním symbolům ozvláštněná hudbou a doplněná výstavou liturgických předmětů, kvízem a unikátní prohlídkou varhan. Dále bude možnost prohlédnout si několik náhrobních kamenů, které při běžné návštěvě kostela nejsou přístupné. Každý návštěvník obdrží malého tištěného “průvodce”. 20.00 Malá večerní hudba v podání Anežky Levové a Zbyňka Brycha 20.30 Koncert hudební skupiny Soumrak 21.30 Světelný průvod ke kapli sv. Trojice 22.00 Adorace a gregoriánský chorál v kapli sv. Trojice Součástí akce bude doprovodný program pro děti.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.