Setkání pastorační farní rady 1. 12. 2023

• Ustavující schůze nové pastorační rady.
  • Byl probrán program vánočních bohoslužeb.
  • Tříkrálová sbírka se bude konat 6. 1. 2024, hlavním organizátorem je Lucie Mojžíšová.
    • Bude dobré dát oznámení do Rosy a oslovit školy a skauty. Zajistí Vybíral, Lokaj, Fafílek.
  • Bude dobré zajistit komunikaci farních akcí v Rose, zajistí Petr Vybíral.
  • V neděli 3. 12. 2023 bude pro děti v kostele sv Mikuláš.
  • Předvánoční sv. smíření bude 17. 12. 2023 odpoledne.
  • Bylo otevřeno spostu podnětů k tomu, jak více otevřít farnost širší veřejnosti – koncerty v kostele, spolupráce se ZUŠ, Betlémské světlo, … Letos se už nestíhají, ale bude dobré na ně do budoucna myslet.
  • Pravidelný filmový klub s promítáním na faře se nebude konat. J. Lokaj na to nemá kapacitu a zájem nebyl příliš velký.
  • P. Vybíral domluví při vhodném počasí brigádu na kácení stromů na farním pozemku u Omic.
  • Příští týden proběhne na biskupství výběrové řízení na děkanátního pastoračního asistenta. Mohl by mít kancelář na rosické faře.
  • Na kostele ze štítu opadává omítka. Bude potřeba zkontrolovat, jestli v místě nezatéká.
  • P. Kalod bude požádán o vytvoření dlouhodobějšího přehledu farních akcí na nástěnky.
  • Do 5. 1. 2024 je možné podat žádost na dotaci od města Rosice na podporu spolků. Žádost připraví P. Vybíral s o. J. Klímou.