Setkání pastorační farní rady 1. 3. 2024

• Broněk Dvořáček promluvil o dalších úpravách varhan.
    • letos by se měla dokončit vizuální část varhan
    • měly by se doplnit další rejstříky
  • Posezení u cimbálu bylo úspěšné, tentokrát jsme nebyli proděleční. Proběhla i evangelizační část.
  • Byl vnesen návrh pozvat městskou radu na setkání pastorační rady, abychom se blíže poznali a budovali vzájemné pozitivní vztahy.
  • Žádost o dotaci, která byla zamítnuta, zkusíme podat znovu na městskou radu.
  • Otec Jan pozve na příští setkání stavebního technika R. Novotného.
  • Duchovní obnova s K. Lachmanovou proběhne 16. 3. S organizací pomůže L. Vávrová a J. Kalodová. Na oběd bude pozvána k Lokajovým.
  • Noc kostelů proběhne 7. 6. Bude mše sv. a koncert sboru.
  • Nástěnku prozatím přemístíme, aby na původním místě mohla proběhnout výsadba.
  • 28. 4. proběhne žehnání motorek na zámku v Rosicích.
  • 1. 5. proběhne žehnání pramene Bobravy a modlitba za vodu.
  • 8. 5. proběhne autobusová pouť na Hostýn společně s farníky ze Zbraslavi.
  • 18. 5 proběhne setkání mladých v Třebíči.
  • Příští pastorační radu se podíváme do depozitáře na sochy a zhodnotíme, jestli nějaké použít na oltářích.
  • Farníci mohou dávat podněty pro pastorační radu do papírové krabice v kostele nebo elektronicky na stránkách farnosti.
  • Zúčastníme se dalšího kola synodálních setkáních. Bude vyhlášeno v neděli.
  • 27. 4. proběhne pouť ministrantů v Rajhradě. Z naší farnosti pojede s ministranty J. Lokaj.
  • 26. 5. proběhne pouť na Trojici. V sobotu bude koncert pěveckého sboru.
  • Nabídneme možnost jet na derniéru Řeckých pašijí v Janáčkově divadle.